SN74CBTLV3383DW
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74CBTLV3383DW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74CBTLV3383DW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74CBTLV3383DW |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC 10-BIT LV BUS EXCH SW 24-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 775 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.614 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Supply Source: | Single Supply |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 2.3 V ~ 3.6 V |
| Type: | Bus FET Exchange Switch |
| Supplier Device Package: | 24-SOIC |
| Series: | 74CBTLV |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Other Names: | 296-1545 296-1545-5 SN74CBTLV3383DWG4 SN74CBTLV3383DWG4-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Independent Circuits: | 1 |
| Detailed Description: | Bus FET Exchange Switch 5 x 2:2 24-SOIC |
| Current - Output High, Low: | - |
| Circuit: | 5 x 2:2 |
| Base Part Number: | 74CBTLV3383 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74CBTLV3383DW, use the request quote form to request SN74CBTLV3383DW pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74CBTLV3383DW.The price and lead time for SN74CBTLV3383DW depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74CBTLV3383DW.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
