SN74CBTLV16292DL
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74CBTLV16292DL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74CBTLV16292DL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74CBTLV16292DL |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC MUX/DEMUX FET 12BIT 56-SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 20 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.85 | $2.561 | $2.098 | $1.786 | $1.506 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage Supply Source: | Single Supply |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 2.3 V ~ 3.6 V |
| Type: | Multiplexer/Demultiplexer |
| Supplier Device Package: | 56-SSOP |
| Series: | 74CBTLV |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 56-BSSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| Other Names: | 296-33879-5 74CBTLV16292DLG4 74CBTLV16292DLG4-ND SN74CBTLV16292DL-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Independent Circuits: | 1 |
| Detailed Description: | Multiplexer/Demultiplexer 12 x 1:2 56-SSOP |
| Current - Output High, Low: | - |
| Circuit: | 12 x 1:2 |
| Base Part Number: | 74CBTLV16292 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74CBTLV16292DL, use the request quote form to request SN74CBTLV16292DL pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74CBTLV16292DL.The price and lead time for SN74CBTLV16292DL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74CBTLV16292DL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
