SN74CBTD3306CDR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74CBTD3306CDR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74CBTD3306CDR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74CBTD3306CDR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | Dual FET Bus Switch With Level Shifting and -2 V Undershoot Protection 8-SOIC -40 to 85 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.233 | $0.211 | $0.19 | $0.186 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage Supply Source: | Single Supply |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Type: | Bus Switch |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Series: | 74CBTD |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names: | 296-19244-1 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Independent Circuits: | 2 |
| Detailed Description: | Bus Switch 1 x 1:1 8-SOIC |
| Current - Output High, Low: | - |
| Circuit: | 1 x 1:1 |
| Base Part Number: | 74CBTD3306 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74CBTD3306CDR, use the request quote form to request SN74CBTD3306CDR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74CBTD3306CDR.The price and lead time for SN74CBTD3306CDR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74CBTD3306CDR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
