SN74CBT3383CPWR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74CBT3383CPWR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74CBT3383CPWR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74CBT3383CPWR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC SW BUS-EXCH 10BIT FET 24TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | 6000 pcs | 10000 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.239 | $0.223 | $0.215 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage Supply Source: | Single Supply |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Type: | Bus FET Exchange Switch |
| Supplier Device Package: | 24-TSSOP |
| Series: | 74CBT |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Other Names: | 296-19226-2 SN74CBT3383CPWRE4 SN74CBT3383CPWRE4-ND SN74CBT3383CPWRG4 SN74CBT3383CPWRG4-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 26 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Independent Circuits: | 1 |
| Detailed Description: | Bus FET Exchange Switch 5 x 2:2 24-TSSOP |
| Current - Output High, Low: | - |
| Circuit: | 5 x 2:2 |
| Base Part Number: | 74CBT3383 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74CBT3383CPWR, use the request quote form to request SN74CBT3383CPWR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74CBT3383CPWR.The price and lead time for SN74CBT3383CPWR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74CBT3383CPWR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
