SN74CBT3257CDBQR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74CBT3257CDBQR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74CBT3257CDBQR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74CBT3257CDBQR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | 4-Bit 1-Of-2 FET Multiplexer/Demultiplexer with -2 V Undershoot Protection 16-SSOP -40 to 85 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.339 | $0.306 | $0.276 | $0.27 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage Supply Source: | Single Supply |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Type: | Multiplexer/Demultiplexer |
| Supplier Device Package: | 16-SSOP |
| Series: | 74CBT |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names: | 296-19209-2 SN74CBT3257CDBQRE4 SN74CBT3257CDBQRE4-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Independent Circuits: | 1 |
| Detailed Description: | Multiplexer/Demultiplexer 4 x 2:1 16-SSOP |
| Current - Output High, Low: | - |
| Circuit: | 4 x 2:1 |
| Base Part Number: | 74CBT3257 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74CBT3257CDBQR, use the request quote form to request SN74CBT3257CDBQR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74CBT3257CDBQR.The price and lead time for SN74CBT3257CDBQR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74CBT3257CDBQR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
