SN74CBT16213DGGR
Texas Instruments (TI)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74CBT16213DGGR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74CBT16213DGGR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74CBT16213DGGR |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments (TI) |
| Description | IC BUS FET EXC SW 12X2:2 56TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.667 | $0.602 | $0.543 | $0.531 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage Supply Source: | Single Supply |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Type: | Bus FET Exchange Switch |
| Supplier Device Package: | 56-TSSOP |
| Series: | 74CBT |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 56-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Other Names: | 296-6391-2 74CBT16213DGGRE4 74CBT16213DGGRE4-ND 74CBT16213DGGRG4 74CBT16213DGGRG4-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 26 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Independent Circuits: | 1 |
| Detailed Description: | Bus FET Exchange Switch 12 x 2:2 56-TSSOP |
| Current - Output High, Low: | - |
| Circuit: | 12 x 2:2 |
| Base Part Number: | 74CBT16213 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74CBT16213DGGR, use the request quote form to request SN74CBT16213DGGR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74CBT16213DGGR.The price and lead time for SN74CBT16213DGGR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74CBT16213DGGR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
