SN74CB3Q3305DCUR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74CB3Q3305DCUR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74CB3Q3305DCUR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74CB3Q3305DCUR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | 3.3-V, 1: 1 (SPST), 2-channel FET bus switch (active high) 8-VSSOP -40 to 85 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.408 | $0.368 | $0.332 | $0.325 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage Supply Source: | Single Supply |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 2.3 V ~ 3.6 V |
| Type: | Bus Switch |
| Supplier Device Package: | US8 |
| Series: | 74CB |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-VFSOP (0.091", 2.30mm Width) |
| Other Names: | 296-23250-2 Q2164597A SN74CB3Q3305DCUR-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Independent Circuits: | 2 |
| Detailed Description: | Bus Switch 1 x 1:1 US8 |
| Current - Output High, Low: | - |
| Circuit: | 1 x 1:1 |
| Base Part Number: | 74CB3Q3305 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74CB3Q3305DCUR, use the request quote form to request SN74CB3Q3305DCUR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74CB3Q3305DCUR.The price and lead time for SN74CB3Q3305DCUR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74CB3Q3305DCUR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
