SN74CB3Q16811DGVR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74CB3Q16811DGVR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74CB3Q16811DGVR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74CB3Q16811DGVR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | 3.3-V, 1: 1 (SPST), 24-channel FET bus switch with precharged outputs 56-TVSOP -40 to 85 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.475 | $1.331 | $1.201 | $1.175 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage Supply Source: | Single Supply |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 2.3 V ~ 3.6 V |
| Type: | Bus Switch |
| Supplier Device Package: | 56-TVSOP |
| Series: | 74CB |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 56-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Other Names: | 296-19121-2 74CB3Q16811DGVRE4 74CB3Q16811DGVRE4-ND 74CB3Q16811DGVRG4 74CB3Q16811DGVRG4-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Independent Circuits: | 2 |
| Detailed Description: | Bus Switch 12 x 1:1 56-TVSOP |
| Current - Output High, Low: | - |
| Circuit: | 12 x 1:1 |
| Base Part Number: | 74CB3Q16811 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74CB3Q16811DGVR, use the request quote form to request SN74CB3Q16811DGVR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74CB3Q16811DGVR.The price and lead time for SN74CB3Q16811DGVR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74CB3Q16811DGVR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
