SN74BCT8240ADWR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74BCT8240ADWR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74BCT8240ADWR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74BCT8240ADWR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | BUS DRIVER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $9.50 | $7.91 | $7.68 | $7.46 | $7.23 | |
Specifications
Data sheet
| Supply Voltage: | 4.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 24-SOIC |
| Series: | 74BCT |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Bits: | 8 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Logic Type: | Scan Test Device with Inverting Buffers |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Scan Test Device with Inverting Buffers IC 24-SOIC |
| Base Part Number: | 74BCT8240 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74BCT8240ADWR, use the request quote form to request SN74BCT8240ADWR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74BCT8240ADWR.The price and lead time for SN74BCT8240ADWR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74BCT8240ADWR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
