SN74BCT29854DW
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74BCT29854DW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74BCT29854DW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74BCT29854DW |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC TRANSCEIVER 1-9BIT 24SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 125 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $4.239 | |||||
Specifications
Data sheet
| Supply Voltage: | 4.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 24-SOIC |
| Series: | 74BCT |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Other Names: | SN74BCT29854DWE4 SN74BCT29854DWE4-ND SN74BCT29854DWG4 SN74BCT29854DWG4-ND |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Bits: | 8 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Logic Type: | 8-Bit to 9-Bit Parity Bus Transceiver |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 8-Bit to 9-Bit Parity Bus Transceiver IC 24-SOIC |
| Base Part Number: | 74BCT29854 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74BCT29854DW, use the request quote form to request SN74BCT29854DW pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74BCT29854DW.The price and lead time for SN74BCT29854DW depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74BCT29854DW.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
