SN74BCT2414DW
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74BCT2414DW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74BCT2414DW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74BCT2414DW |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC MEMORY DECODER 20-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 25 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $5.83 | $4.95 | $4.29 | $3.652 | $3.08 | |
Specifications
Data sheet
| Supply Voltage: | 4.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 20-SOIC |
| Series: | 74BCT |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Other Names: | 296-13176-5 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 75°C |
| Number of Bits: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Logic Type: | Memory Decoder |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Memory Decoder IC 20-SOIC |
| Base Part Number: | 74BCT2414 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74BCT2414DW, use the request quote form to request SN74BCT2414DW pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74BCT2414DW.The price and lead time for SN74BCT2414DW depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74BCT2414DW.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
