SN74AVC16722DGGR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74AVC16722DGGR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74AVC16722DGGR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74AVC16722DGGR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC FF D-TYPE SNGL 22BIT 64TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $5.37 | $4.822 | $3.951 | $3.363 | $2.836 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.4 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Type: | D-Type |
| Trigger Type: | Positive Edge |
| Series: | 74AVC |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 64-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Output Type: | Tri-State, Non-Inverted |
| Other Names: | 296-9799-1 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Elements: | 1 |
| Number of Bits per Element: | 22 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL: | 2.6ns @ 3.3V, 30pF |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance: | 4pF |
| Function: | Standard |
| Current - Quiescent (Iq): | 40µA |
| Current - Output High, Low: | 12mA, 12mA |
| Clock Frequency: | 175MHz |
| Base Part Number: | 74AVC16722 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74AVC16722DGGR, use the request quote form to request SN74AVC16722DGGR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74AVC16722DGGR.The price and lead time for SN74AVC16722DGGR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74AVC16722DGGR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
