SN74AUP3G17YFPR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74AUP3G17YFPR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74AUP3G17YFPR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74AUP3G17YFPR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC BUF NON-INVERT 3.6V 8DSBGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | 6000 pcs | 15000 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.239 | $0.223 | $0.215 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 0.8 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 8-DSBGA (1.6x0.8) |
| Series: | 74AUP |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-XFBGA, DSBGA |
| Output Type: | Push-Pull |
| Other Names: | 296-25879-2 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Elements: | 3 |
| Number of Bits per Element: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Logic Type: | Buffer, Non-Inverting |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Type: | Schmitt Trigger |
| Detailed Description: | Buffer, Non-Inverting 3 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 8-DSBGA (1.6x0.8) |
| Current - Output High, Low: | 4mA, 4mA |
| Base Part Number: | 74AUP3G17 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74AUP3G17YFPR, use the request quote form to request SN74AUP3G17YFPR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74AUP3G17YFPR.The price and lead time for SN74AUP3G17YFPR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74AUP3G17YFPR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
