SN74AUP2G79YFPR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74AUP2G79YFPR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74AUP2G79YFPR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74AUP2G79YFPR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC FF D-TYPE DUAL 1BIT 8DSBGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.239 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 0.8 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Type: | D-Type |
| Trigger Type: | Positive Edge |
| Series: | 74AUP |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-XFBGA, DSBGA |
| Output Type: | Non-Inverted |
| Other Names: | 296-25882-2 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Elements: | 2 |
| Number of Bits per Element: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL: | 6.3ns @ 3.3V, 30pF |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance: | 1.5pF |
| Function: | Standard |
| Current - Quiescent (Iq): | 500nA |
| Current - Output High, Low: | 4mA, 4mA |
| Clock Frequency: | 266MHz |
| Base Part Number: | 74AUP2G79 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74AUP2G79YFPR, use the request quote form to request SN74AUP2G79YFPR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74AUP2G79YFPR.The price and lead time for SN74AUP2G79YFPR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74AUP2G79YFPR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
