SN74AUP1T98DCKT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74AUP1T98DCKT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74AUP1T98DCKT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74AUP1T98DCKT |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC TRNSLTR UNIDIRECTIONAL SC70-6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 250 pcs | 500 pcs | 1250 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.371 | $0.316 | $0.253 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - VCCB: | 2.3V ~ 3.6V |
|---|---|
| Voltage - VCCA: | 1.8V ~ 2.7V |
| Translator Type: | Voltage Level |
| Supplier Device Package: | SC-70-6 |
| Series: | 74AUP |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Output Type: | Single-Ended |
| Output Signal: | - |
| Other Names: | 296-32270-2 SN74AUP1T98DCKT-ND SN74AUP1T98DCKTE4 SN74AUP1T98DCKTE4-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Signal: | - |
| Features: | Configurable Gate Logic Functions |
| Detailed Description: | Voltage Level Translator Unidirectional 1 Circuit 1 Channel SC-70-6 |
| Data Rate: | - |
| Channels per Circuit: | 1 |
| Channel Type: | Unidirectional |
| Base Part Number: | 74AUP1T98 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74AUP1T98DCKT, use the request quote form to request SN74AUP1T98DCKT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74AUP1T98DCKT.The price and lead time for SN74AUP1T98DCKT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74AUP1T98DCKT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
