SN74AUP1T87DCKR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74AUP1T87DCKR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74AUP1T87DCKR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74AUP1T87DCKR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | XNOR 74AUP1T87 EAR99 74AUP logic gate circuit 4.4ns @ 3.3V 30pF 1.1mm 4mA 4mA 3.6V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.157 | $0.142 | $0.128 | $0.125 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.3 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | SC-70-5 |
| Series: | 74AUP |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Other Names: | 296-27398-2 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Inputs: | 2 |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL: | 4.4ns @ 3.3V, 30pF |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Logic Type: | XNOR (Exclusive NOR) |
| Logic Level - Low: | 0.35 V ~ 0.5 V |
| Logic Level - High: | 1.1 V ~ 1.19 V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Schmitt Trigger |
| Detailed Description: | XNOR (Exclusive NOR) IC 1 Channel Schmitt Trigger SC-70-5 |
| Current - Quiescent (Max): | 500nA |
| Current - Output High, Low: | 4mA, 4mA |
| Base Part Number: | 74AUP1T87 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74AUP1T87DCKR, use the request quote form to request SN74AUP1T87DCKR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74AUP1T87DCKR.The price and lead time for SN74AUP1T87DCKR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74AUP1T87DCKR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
