SN74AUP1G97DCKR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74AUP1G97DCKR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74AUP1G97DCKR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74AUP1G97DCKR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | Low-Power Configurable Multiple-Function Gate 6-SC70 -40 to 85 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.192 | $0.173 | $0.156 | $0.153 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 0.8 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | SC-70-6 |
| Series: | 74AUP |
| Schmitt Trigger Input: | Yes |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Output Type: | Single-Ended |
| Other Names: | 296-19086-2 SN74AUP1G97DCKRG4 SN74AUP1G97DCKRG4-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Inputs: | 3 |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Logic Type: | Configurable Multiple Function |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Configurable Multiple Function Configurable 1 Circuit 3 Input SC-70-6 |
| Current - Output High, Low: | 4mA, 4mA |
| Base Part Number: | 74AUP1G97 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74AUP1G97DCKR, use the request quote form to request SN74AUP1G97DCKR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74AUP1G97DCKR.The price and lead time for SN74AUP1G97DCKR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74AUP1G97DCKR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
