SN74ALVTH16601DLR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74ALVTH16601DLR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74ALVTH16601DLR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74ALVTH16601DLR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1000 pcs | 2000 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.393 | $2.273 | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.3 V ~ 2.7 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 56-SSOP |
| Series: | 74ALVTH |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 56-BSSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| Other Names: | 296-6312-2 74ALVTH16601DLRG4 74ALVTH16601DLRG4-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 18-Bit |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Logic Type: | Universal Bus Transceiver |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Universal Bus Transceiver 18-Bit 56-SSOP |
| Current - Output High, Low: | 8mA, 8mA |
| Base Part Number: | 74ALVTH16601 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74ALVTH16601DLR, use the request quote form to request SN74ALVTH16601DLR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74ALVTH16601DLR.The price and lead time for SN74ALVTH16601DLR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74ALVTH16601DLR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
