SN74ALS245A-1DWRG4
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74ALS245A-1DWRG4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74ALS245A-1DWRG4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74ALS245A-1DWRG4 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC BUS TRANSCEIVER DUAL 20SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.442 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - On State: | 1 |
|---|---|
| Voltage - Breakdown: | 20-SOIC |
| Timing: | 15mA, 24mA |
| Shell Style: | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Series: | 74ALS |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Polarization: | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Output Type: | Push-Pull |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Bits per Element: | Transceiver, Non-Inverting |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | SN74ALS245A-1DWRG4 |
| Input Type: | - |
| Expanded Description: | Transceiver, Non-Inverting Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 20-SOIC |
| Description: | IC BUS TRANSCEIVER DUAL 20SOIC |
| Current - Output High, Low: | 8 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74ALS245A-1DWRG4, use the request quote form to request SN74ALS245A-1DWRG4 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74ALS245A-1DWRG4.The price and lead time for SN74ALS245A-1DWRG4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74ALS245A-1DWRG4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
