SN74AHCT123ADBR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74AHCT123ADBR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74AHCT123ADBR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74AHCT123ADBR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC DUAL RETRIG MULTIVIB 16-SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | 6000 pcs | 10000 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.177 | $0.165 | $0.154 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.5V ~ 5.5V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 16-SSOP |
| Series: | 74AHCT |
| Schmitt Trigger Input: | Yes |
| Propagation Delay: | 5.3ns |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 16-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Other Names: | 296-4648-2 SN74AHCT123ADBRE4 SN74AHCT123ADBRE4-ND SN74AHCT123ADBRG4 SN74AHCT123ADBRG4-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Logic Type: | Monostable |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Independent Circuits: | 2 |
| Detailed Description: | Monostable Multivibrator 5.3ns 16-SSOP |
| Current - Output High, Low: | 8mA, 8mA |
| Base Part Number: | 74AHCT123 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74AHCT123ADBR, use the request quote form to request SN74AHCT123ADBR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74AHCT123ADBR.The price and lead time for SN74AHCT123ADBR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74AHCT123ADBR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
