SN74AHC16373DGGR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74AHC16373DGGR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74AHC16373DGGR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74AHC16373DGGR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | 74AHC16373 Cut Tape (CT) AHC/VHC/H/U/V 74AHC latch circuit 8mA 8mA 17ns 223.195796mg -40C~85C |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.87 | $0.785 | $0.708 | $0.693 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 48-TSSOP |
| Series: | 74AHC |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Output Type: | Tri-State |
| Other Names: | 296-4566-2 74AHC16373DGGRE4 74AHC16373DGGRE4-ND 74AHC16373DGGRE4INACTIVE-ND 74AHC16373DGGRG4 74AHC16373DGGRG4-ND SN74AHC16373DGGRG4 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Logic Type: | D-Type Transparent Latch |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Independent Circuits: | 2 |
| Detailed Description: | D-Type Transparent Latch 2 Channel 8:8 IC Tri-State 48-TSSOP |
| Delay Time - Propagation: | 1ns |
| Current - Output High, Low: | 8mA, 8mA |
| Circuit: | 8:8 |
| Base Part Number: | 74AHC16373 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74AHC16373DGGR, use the request quote form to request SN74AHC16373DGGR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74AHC16373DGGR.The price and lead time for SN74AHC16373DGGR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74AHC16373DGGR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
