SN74ACT3651-20PCB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74ACT3651-20PCB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74ACT3651-20PCB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74ACT3651-20PCB |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC CLOCKED FIFO MEMORY 120HLQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.5V ~ 5.5V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 120-HLQFP (14x14) |
| Series: | 74ACT |
| Retransmit Capability: | Yes |
| Programmable Flags Support: | Yes |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 120-LQFP Exposed Pad |
| Other Names: | 296-4416 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Memory Size: | 72K (2K x 36) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | Synchronous |
| FWFT Support: | No |
| Expansion Type: | Depth, Width |
| Data Rate: | 50MHz |
| Current - Supply (Max): | 400µA |
| Bus Directional: | Bi-Directional |
| Base Part Number: | 74ACT3651 |
| Access Time: | 13ns |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74ACT3651-20PCB, use the request quote form to request SN74ACT3651-20PCB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74ACT3651-20PCB.The price and lead time for SN74ACT3651-20PCB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74ACT3651-20PCB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
