SN74ABTH32318PN
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74ABTH32318PN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74ABTH32318PN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74ABTH32318PN |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC UNIV BUS EXCHANGER 80LQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 119 pcs | 595 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $19.02 | $17.484 | $14.766 | $13.136 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 80-LQFP (12x12) |
| Series: | 74ABTH |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 80-LQFP |
| Other Names: | 296-1447 296-1447-5 SN74ABTH32318PNG4 SN74ABTH32318PNG4-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 16-Bit, Tri-Port |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Logic Type: | Universal Bus Exchanger |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Universal Bus Exchanger 16-Bit, Tri-Port 80-LQFP (12x12) |
| Current - Output High, Low: | 32mA, 64mA |
| Base Part Number: | 74ABTH32318 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74ABTH32318PN, use the request quote form to request SN74ABTH32318PN pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74ABTH32318PN.The price and lead time for SN74ABTH32318PN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74ABTH32318PN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
