SMW5R47JT
AMP Connectors / TE Connectivity
SMW5R47JT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMW5R47JT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMW5R47JT
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES 0.47 OHM 5% 5W 5329
(In US Dollars)
500 pcs1000 pcs2500 pcs
5000 pcs12500 pcs25000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.531" L x 0.287" W (13.50mm x 7.30mm)
Series:SMW, CGS
Resistance:470 mOhms
Power (Watts):5W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:5329 (13573 Metric), J-Lead
Other Names:1-1879233-7
1-1879233-7-ND
A131736TR
SMW5R47JT-ND
Operating Temperature:-80°C ~ 280°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.280" (7.10mm)
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:470 mOhms ±5% 5W Chip Resistor 5329 (13573 Metric), J-Lead Flame Retardant Coating, Safety Wirewound