SMW3R15JT
AMP Connectors / TE Connectivity
SMW3R15JT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMW3R15JT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMW3R15JT
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES 0.15 OHM 5% 3W 4122
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.413" L x 0.217" W (10.50mm x 5.50mm)
Series:SMW, CGS
Resistance:150 mOhms
Power (Watts):3W
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:4122 (10555 Metric), J-Lead
Other Names:A131817DKR
Operating Temperature:-80°C ~ 280°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.209" (5.30mm)
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:150 mOhms ±5% 3W Chip Resistor 4122 (10555 Metric), J-Lead Flame Retardant Coating, Safety Wirewound