SMOV25S321NP
Hamlin / Littelfuse
SMOV25S321NP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMOV25S321NP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMOV25S321NP
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description VARISTOR 510V 20KA ENCASED
(In US Dollars)
160 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):510V
Varistor Voltage (Min):459V
Varistor Voltage (Max):561V
Series:SMOV25S
Packaging:Bulk
Package / Case:Box, 5 lead
Other Names:F5846
Operating Temperature:-45°C ~ 75°C (TA)
Number of Circuits:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Maximum DC Volts:420V
Maximum AC Volts:320V
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Thermally Protected
Energy:390J
Detailed Description:510V 20kA Varistor 1 Circuit Through Hole Box, 5 lead
Current - Surge:20kA
Capacitance @ Frequency:1080pF @ 1MHz