SMM02070C4999FBP00
Electro-Films (EFI) / Vishay
SMM02070C4999FBP00
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMM02070C4999FBP00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMM02070C4999FBP00
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES SMD 49.9 OHM 1% 1W MELF
(In US Dollars)
1500 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:MELF
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
Series:SMM0207
Resistance:49.9 Ohms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:MELF, 0207
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Failure Rate:-
Detailed Description:49.9 Ohms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film