SMM02070C2432FBP00
Electro-Films (EFI) / Vishay
SMM02070C2432FBP00
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMM02070C2432FBP00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMM02070C2432FBP00
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES SMD 24.3K OHM 1% 1W MELF
(In US Dollars)
1500 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:MELF
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
Series:SMM0207
Resistance:24.3 kOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:MELF, 0207
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:31 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:24.3 kOhms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film