SMM02040E2001BB100
Electro-Films (EFI) / Vishay
SMM02040E2001BB100
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMM02040E2001BB100 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMM02040E2001BB100
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES 2K OHM 0.1% 1/4W MELF 0204
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±15ppm/°C
Supplier Device Package:Mini MELF
Size / Dimension:0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Series:SMM0204
Resistance:2 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:MELF, 0204
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:2 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film