SMM02040C4222FB300
Electro-Films (EFI) / Vishay
SMM02040C4222FB300
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMM02040C4222FB300 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMM02040C4222FB300
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES 42.2K OHM 1% 1/4W MELF 0204
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Mini MELF
Size / Dimension:0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Series:SMM0204
Resistance:42.2 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:MELF, 0204
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:42.2 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film