SMI18-5-N-P7
Buy SMI18-5-N-P7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMI18-5-N-P7
Manufacturer CUI, Inc.
Description AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W
(In US Dollars)
600 pcs
Data sheet
Voltage - Output:5V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:2.95" L x 1.41" W x 2.58" H (75.0mm x 35.8mm x 65.6mm)
Series:SMI18 (18W)
Region Utilized:North America
Power (Watts):15W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 9.5mm
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Detailed Description:5V 15W AC/DC External Wall Mount Adapter Multi-Blade (Included) Input
Current - Output (Max):3A
Cord Length:59" (1.50m)