SMI18-24-N-ST
Buy SMI18-24-N-ST with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMI18-24-N-ST
Manufacturer CUI, Inc.
Description AC/DC WALL MNT ADAPTER 24V 19.2W
(In US Dollars)
560 pcs
Data sheet
Voltage - Output:24V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:2.95" L x 1.41" W x 2.58" H (75.0mm x 35.8mm x 65.6mm)
Series:SMI18 (18W)
Region Utilized:North America
Power (Watts):19.2W
Polarization:-
Output Connector:Stripped, Tinned Wire Leads
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Detailed Description:24V 19.2W AC/DC External Wall Mount Adapter Multi-Blade (Included) Input
Current - Output (Max):800mA
Cord Length:59" (1.50m)