SMI18-24-K-P5
CUI, Inc.
SMI18-24-K-P5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMI18-24-K-P5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMI18-24-K-P5
Manufacturer CUI, Inc.
Description AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 18W
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs
50 pcs100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Weight:0.375 lb (170.1g)
Voltage - Output:24V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:2.95" L x 1.38" W x 2.58" H (75.0mm x 35.0mm x 65.6mm)
Series:SMI18 (18W)
Region Utilized:International
Power (Watts):19W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Other Names:102-3578
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Multi-Blade (Sold Separately)
Input Connector:Multi-Blade
Form:Wall Mount
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Detailed Description:24V 19W AC/DC External Wall Mount Adapter Multi-Blade (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):800mA
Cord Length:59" (1.50m)