SMF22A-HM3-18
Electro-Films (EFI) / Vishay
SMF22A-HM3-18
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMF22A-HM3-18 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMF22A-HM3-18
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description TVS DIODE 22V 35.5V DO219AB
(In US Dollars)
50000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:35.5V
Voltage - Breakdown (Min):24.4V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:SMF (DO-219AB)
Series:Automotive, AEC-Q101
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:200W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-219AB
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:40 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):5.6A
Capacitance @ Frequency:271pF @ 1MHz