SMF18A-HE3-08
Vishay Precision Group
SMF18A-HE3-08
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMF18A-HE3-08 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMF18A-HE3-08
Manufacturer Vishay
Description Esd Protection Diode Smf Do219Ab18V, ir0.1 A, ip5.8A, p1Kw, cd320Pf, 30Kv
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 65994 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):18V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:29.2V
Voltage - Breakdown (Min):20V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-219AB (SMF)
Series:Automotive, AEC-Q101
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:200W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-219AB
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:40 Weeks
Current - Peak Pulse (10/1000µs):6.8A
Capacitance @ Frequency:320pF @ 1MHz