SMDJ9.0A
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMDJ9.0A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SMDJ9.0A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SMDJ9.0A |
|---|---|
| Manufacturer | Littelfuse |
| Description | SMDJ Series 3000W Surface Mount Transient Voltage Suppresssion (TVS) Diode, 90V, DO-214AB, RoHS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.548 | $0.495 | $0.446 | $0.436 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 1 |
|---|---|
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 10V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 9V |
| Voltage - Breakdown: | DO-214AB (SMCJ) |
| Type: | Zener |
| Series: | SMDJ |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Ripple Current - Low Frequency: | General Purpose |
| Power Line Protection: | 3000W (3kW) |
| Power - Peak Pulse: | 194.8A |
| Polarization: | DO-214AB, SMC |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Part Number: | SMDJ9.0A |
| Description: | TVS DIODE 9VWM 15.4VC DO214AB |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 15.4V |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Bidirectional Channels: | No |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SMDJ9.0A, use the request quote form to request SMDJ9.0A pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SMDJ9.0A.The price and lead time for SMDJ9.0A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SMDJ9.0A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
