SMDJ58A
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMDJ58A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SMDJ58A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SMDJ58A |
|---|---|
| Manufacturer | Littelfuse |
| Description | SMDJ Series 93.6 V 3000 W Surface Mount Uni-Directional TVS Diode DO-214AB |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.539 | $0.486 | $0.439 | $0.429 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 1 |
|---|---|
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 64.4V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 58V |
| Voltage - Breakdown: | DO-214AB (SMCJ) |
| Type: | Zener |
| Series: | SMDJ |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Ripple Current - Low Frequency: | General Purpose |
| Power Line Protection: | 3000W (3kW) |
| Power - Peak Pulse: | 32.1A |
| Polarization: | DO-214AB, SMC |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Part Number: | SMDJ58A |
| Description: | TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMD |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 93.6V |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Bidirectional Channels: | No |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SMDJ58A, use the request quote form to request SMDJ58A pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SMDJ58A.The price and lead time for SMDJ58A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SMDJ58A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
