SMDJ110A-HRAT7
Hamlin / Littelfuse
SMDJ110A-HRAT7
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMDJ110A-HRAT7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMDJ110A-HRAT7
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description TVS DIODE 110V 177V DO214AB
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):110V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:177V
Voltage - Breakdown (Min):122V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-214AB (SMCJ)
Series:SMDJ-HRA
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AB, SMC
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):16.9A