SMDA24CTR
Micrel / Microchip Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMDA24CTR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMDA24CTR
Manufacturer Microchip
Description Tvs Array 4 Line Bi-dir, 300W (8/20US), Stand-off Voltage = 24V 8 SOIC .150IN T/r Rohs Compliant: Yes
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 11693 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):24V (Max)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:43V
Voltage - Breakdown (Min):26.7V
Type:Zener
Supplier Device Package:8-SO
Series:-
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:300W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Other Names:1655-1702-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Capacitance @ Frequency:45pF @ 1MHz