SMDA15LCCTR
Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMDA15LCCTR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMDA15LCCTR
Manufacturer Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
Description TVS DIODE 15V 24V 8SO
(In US Dollars)
2500 pcs5000 pcs12500 pcs25000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):15V (Max)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:24V
Voltage - Breakdown (Min):16.7V
Type:Zener
Supplier Device Package:8-SO
Series:-
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:300W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Other Names:1655-2010-2
SMDA15LCCTR-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):1A
Capacitance @ Frequency:15pF @ 1MHz