SMDA12LCCTR
Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMDA12LCCTR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMDA12LCCTR
Manufacturer Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
Description TVS DIODE 12V 19V 8SO
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):12V (Max)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:19V
Voltage - Breakdown (Min):13.3V
Type:Zener
Supplier Device Package:8-SO
Series:-
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:300W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Other Names:1655-2009-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):1A
Capacitance @ Frequency:15pF @ 1MHz