SMDA12C.T
Micrel / Microchip Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMDA12C.T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SMDA12C.T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SMDA12C.T |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip |
| Description | Tvs Array 4 Line Bi-dir, 300W (8/20US), Stand-off Voltage = 12V 8 SOIC .150IN T/r Rohs Compliant: Yes |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.848 | $2.57 | $2.318 | $2.268 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 12V (Max) |
|---|---|
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 24V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 13.3V |
| Type: | Zener |
| Supplier Device Package: | 8-SO |
| Series: | SMDAC |
| Power Line Protection: | No |
| Power - Peak Pulse: | 300W |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 12A (8/20µs) |
| Capacitance @ Frequency: | 120pF @ 1MHz |
| Bidirectional Channels: | 4 |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SMDA12C.T, use the request quote form to request SMDA12C.T pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SMDA12C.T.The price and lead time for SMDA12C.T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SMDA12C.T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


