SMDA12C-7.TBT
Semtech
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMDA12C-7.TBT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SMDA12C-7.TBT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SMDA12C-7.TBT |
|---|---|
| Manufacturer | Semtech |
| Description | SMDA Series 19 V 120 pF Bi-Directional Surface Mount TVS Diode Array SOIC-8 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.788 | $1.614 | $1.455 | $1.424 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 12V (Max) |
|---|---|
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 19V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 13.3V |
| Type: | Zener |
| Supplier Device Package: | 8-SO |
| Series: | SMDAC-7 |
| Power Line Protection: | No |
| Power - Peak Pulse: | 300W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names: | SMDA12C-7.TBTTR |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 12A (8/20µs) |
| Capacitance @ Frequency: | 120pF @ 1MHz |
| Bidirectional Channels: | 7 |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SMDA12C-7.TBT, use the request quote form to request SMDA12C-7.TBT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SMDA12C-7.TBT.The price and lead time for SMDA12C-7.TBT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SMDA12C-7.TBT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

