SMCO5 1.9X3MM
Standex-Meder Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMCO5 1.9X3MM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SMCO5 1.9X3MM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SMCO5 1.9X3MM |
|---|---|
| Manufacturer | Standex-Meder Electronics |
| Description | MAGNET CYLINDRICALSMCO5 AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.22 | $1.176 | $0.956 | $0.823 | $0.713 | |
| 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | 5000 pcs | ||
| $0.647 | $0.544 | $0.485 | $0.441 | ||
Specifications
Data sheet
| Size: | 0.074" Dia x 0.118" H (1.88mm x 3.00mm) |
|---|---|
| Shape: | Cylindrical |
| Series: | - |
| Other Names: | 374-1102 4003004017 SMCO519X3MM |
| Operating Temperature: | 250°C (TA) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material: | Samarium Cobalt (SmCo5) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Magnetization: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Grade: | - |
| Gauss Strength: | - |
| Finish: | - |
| Detailed Description: | Magnet Samarium Cobalt (SmCo5) 0.074" Dia x 0.118" H (1.88mm x 3.00mm) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SMCO5 1.9X3MM, use the request quote form to request SMCO5 1.9X3MM pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SMCO5 1.9X3MM.The price and lead time for SMCO5 1.9X3MM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SMCO5 1.9X3MM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

