SMCJ60CAE3/TR13
Microsemi
SMCJ60CAE3/TR13
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMCJ60CAE3/TR13 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMCJ60CAE3/TR13
Manufacturer Microsemi
Description TVS DIODE 60V 96.8V DO214AB
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:96.8V
Voltage - Breakdown (Min):66.7V
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-214AB (SMCJ)
Series:-
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AB, SMC
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):15.5A