SMCJ22-E3/9AT
Electro-Films (EFI) / Vishay
SMCJ22-E3/9AT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMCJ22-E3/9AT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMCJ22-E3/9AT
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description TVS DIODE 22V 39.4V DO214AB
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:39.4V
Voltage - Breakdown (Min):24.4V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-214AB (SMCJ)
Series:TransZorb®
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AB, SMC
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):38.1A