SMCJ14CATR
Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
SMCJ14CATR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMCJ14CATR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMCJ14CATR
Manufacturer Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
Description TVS DIODE 14V 23.2V SMC
(In US Dollars)
42000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):14V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:23.2V
Voltage - Breakdown (Min):15.6V
Type:Zener
Supplier Device Package:SMC (DO-214AB)
Series:-
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AB, SMC
Other Names:SMCJ14CATRSMC
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):64.7A