SMCJ120CAE3/TR13
Microsemi
SMCJ120CAE3/TR13
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMCJ120CAE3/TR13 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMCJ120CAE3/TR13
Manufacturer Microsemi
Description TVS DIODE 120V 193V DO214AB
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):120V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:193V
Voltage - Breakdown (Min):133V
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-214AB (SMCJ)
Series:-
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AB, SMC
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):7.8A