SMCJ1.5KE27CA-TP
Micro Commercial Components (MCC)
SMCJ1.5KE27CA-TP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMCJ1.5KE27CA-TP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMCJ1.5KE27CA-TP
Manufacturer Micro Commercial Components (MCC)
Description TVS DIODE 23.1V 37.5V DO214AB
(In US Dollars)
3000 pcs6000 pcs15000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):23.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:37.5V
Voltage - Breakdown (Min):25.7V
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-214AB (SMC)
Series:-
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AB, SMC
Other Names:SMCJ1.5KE27CA-TPMSTR
SMCJ15KE27CATP
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):40.5A