SMCJ1.5KE16CA-TP
Micro Commercial Components (MCC)
SMCJ1.5KE16CA-TP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMCJ1.5KE16CA-TP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMCJ1.5KE16CA-TP
Manufacturer Micro Commercial Components (MCC)
Description TVS DIODE 13.6V 22.5V DO214AB
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):13.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:22.5V
Voltage - Breakdown (Min):15.2V
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-214AB (SMC)
Series:-
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:DO-214AB, SMC
Other Names:SMCJ1.5KE16CA-TPMSCT
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):67.6A